Organik Yatakların Özellikleri

Anasayfa / Genel / Organik Yatakların Özellikleri
Organik Yatakların Özellikleri

%100 doğal ürünler kullanılarak hazırlanan Organik yataklarda, herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz ve genel de el işçiliği ile, özel ustaların deneyimi birleştirilerek hazırlanır. Doğada bulunan ve yatakta kullanılabilecek en uygun malzemeler seçilerek doğal yataklar hazırlanır. Tamamen doğal ve organik yataklarda genelde kullanılan malzemeler, At kılı, Hindistan Cevizi Kabuğu Lifi, yün, pamuk, deve yünü, keçi kılı gibi doğal ürünlerdir.

 

Bu malzemeler içerisinden At kılı, yapısı gereği en iyi ve en yüksek kalite yatak dolgu malzemesidir.

 

Bu malzemeyi çok özel kılan ise doğal bir havalandırma sisteminin olmasıdır. Doğası gereği çok esnek bir malzemedir. At Kılından yapılan bir yatağın üzerine ne kadar yük binerse binsin, at kılı liflerin arası sürekli boş kalacağından havalandırma özelliğinden asla bir şey kaybetmez. Vücuttaki nemi hapsederek uzaklaştırır ve mikro ısı düzenlemesi sağlar. Yazın ve kışın, vücut ısınıza göre kendini ayarlayan, doğada bulunan çok özel bir malzemedir. Bu Sayede doğal ve ortopedik bir uyku konforu yaşanırken aynı zamanda nefes alan ve ısı yalıtımı sağlayan bir ortam oluşturulmaktadır.

 

Onun Dışında da Hindistan cevizi kabuğu lifi (Coco), yatakta kullanıldığında çok güzel sonuçlar veren diğer bir iyi malzemedir.

 

Hindistan Cevizi kabuğunun dışındaki liflerin deniz suyu ile ayrıştırılması yolu ile elde edilir. At kılı gibi hipoalerjenik, ve anti bakteriyel yapısı dışında daha sert ve düz bir yatma imkanı sağlar. Herhangi bir işleme tabi tutulmadan kullanılabilmesi ve doğal olması nedeniyle başta Uzak Doğu, Hindistan, İngiltere ve Yunanistan gibi ülkelerde özellikle çocuklar ve yaşlılar için üretilen yataklarda iç dolgu malzemesi olarak tercih edilir. nem barındırmaması ve eşit basınç dağıtma özelliği sayesinde sürekli destekleyici özelliği vardır.

  

 

Bütün bunlar düşünüldüğünde Organik yatak seçmemiz için nedenler:

 

. %100 Doğal Malzemelerden üretilmiştir

 

. Kişiye özel Ortopedik yapıya sahiptir.

 

. Bakteri küf ve mantar oluşturmaz, Antibakteriyel ve Hipoalerjenik özellikleri bulunur.

 

. Organik Yataklar İnsana ve çevreye zarar vermez

 

. Esnektir ve şeklini kolay toplar. Uzun süreli kullanıma uygun dayanıklı yataklardır.

 

. Hava sirkülasyonu sağlar, doğal klima dır.

 

. Hem sıcak hem ağır iklim koşullarına uygundur. Vücut ısısını dengeler.

 

. Konfor özellikleri arttırılmıştır. Güzel ve sağlıklı bir uyku sağlar.

 

İyi Uykular…

Leave a Reply

Your email address will not be published.