Uykumda Sürekli Uyanıyorum

Anasayfa / Genel / Uykumda Sürekli Uyanıyorum
Uykumda Sürekli Uyanıyorum

 

 

Her şey hazır, uyumak da istiyorsunuz ama uykunuz esnasında neden defalarca uyanıyorsunuz ya da uykunuz bir şekilde bölünüyor? Bu soruların pek çok tıbbi ve psikolojik cevabı olabilir çünkü uzmanlar yaklaşık 85 türde uyku hastalığının olduğunu söylüyor! Uyku bozuklukları trafik ve mesleki kazalara dahi neden olabilmesi nedeniyle aslında bir halk sağlığı sorunudur ve çok önemlidir!

 

Zihninizin ve hücrelerinizin kendini yenilediği, vücudunuzun dinlenerek hayata güç kazandığı çok ama çok önemli bir zamandır uyku. Yaşamın kesintiye uğraması ya da kaybedilen zaman gibi düşünmemek ve uzmanların defalarca anlattığı şekilde, düzgün ve yeterli uyku almak insan sağlığının vazgeçilmezlerinden biridir.

 

Çok aydınlık olmayan, yüksek sesin olmadığı, uyumak için ideal olan, vücudunuza uygun yatak ve yastığınızı hazırlayıp güzel bir gece uykusu için bütün ortamı sağladıktan sonra iyi geceler deme zamanı. Unutmayın gece uykusu en önemli olan, başka hiçbir saatteki uyku, gece uykusu gibi olamaz. Her şeye rağmen uyku bölünmeleriniz devam ediyor, nefes darlığı yaşıyor, sürekli kötü rüyalar görüyorsanız, bir uzmana danışarak, çok önemli olan uyku hastalıklarından ya da sorunlarından kurtulmak için tedaviler deneyebilirsiniz.

 

Unutmayın, uyumayan ve dinlenmeyen bir insan bir sonraki güne sinirli, mutsuz ve sağlıksız başlar. Uykunuza önem verin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.