Uyku Bilgileri

Anasayfa / Uyku Bilgileri

Doğru Yatak, Doğru Tercih
Kendimizde gördüğümüz ve farkında olmak istemediğimiz,başka şeylere bahane bulduğumuz uyku sorunlarına çözüm aramak her zaman ikinci planda kalmıştır.
Dr. Otto
Kasları gevşeterek gerilimi azaltan, sırt, bel ve boyun ağrılarını önemli ölçüde ortadan kaldıran, sağlıklı iyi uyumanızı ve daha zinde uyanmanızı sağlayan yataklar üretiyor ve geliştiriyor.
Sağlıklı bir yatak vücudun gömülmesini engelleyecek kadar sert eğrilerini koruyacak kadar yumuşak olmalıdır.

Organic Cotton
Organicotton`u geliştirerek çevre dostu ve tamamıyla doğal bir kumaş elde ettik. Organicotton, insan sağlığı ve doğa için zararlı kimyasal maddeler içermemektedir. Günlük yaşamımızda kimyasal maddeler ile sürekli temas halindeyiz. Bu nedenle de, yaşamımızın üçte birini geçirdiğimiz yataklarımızın doğal ortamlar olması son derece önemlidir. Uyku sırasında vücut direncimiz minimum düzeydedir. elyaflardan oluşan bir yatakta uyumak, yaşamımızın üçte birinin tehlikeli maddelerden uzak geçmesini sağlayacaktır.

Kashmira
Yüzyıllar boyunca kraliyet ailesi ve krallar tarafından zarafet ve asalet simgesi olarak kullanılan kaşmir ipeksi bir uyku keyfi için şimdi de yatak kumaşlarında! Kashmira kumaşı yatağınıza değer katarken, eşsiz harmanı size her gece sağlıklı ve egzotik bir uyku deneyimi sunuyor. Kashmira`nın spiral yapısının benzeri bulunmamakta olup bu kumaş vücut ısısını düzenleyerek ısıyı gerekli düzeyde tutmaya yardımcı olur.

Silverplus
Gümüş bilinen ilk antibiyotiktir. Gümüşün sağladığı faydalar yüzyıllar öncesinde Romalılar tarafından keşfedilmiş ve günümüze kadar süregelmiştir.Yaraların iyileştirilmesinde kullanılan gümüş aynı zamanda anti-statik özelliğiyle vücudunuzdan strese bağlı yorgunluğu kolaylıkla alır.

Coolmax
Uykunuzu tam alamıyor, stresle geçen günlerin yorgunluğunu üzerinizden atamıyor ve yatakta ne kadar kalırsanız kalın kendinizi yorgun hissediyorsanız probleminizin ne olduğunu ortada. Uyku sırasında oluşan terleme sorunu… Bu problemi ortadan kaldırıp yeni güne enerjik ve zinde uyanmanın sırrı ise Coolmax!

Relaxtic
Modern yaşam, insana sunduğu birçok kolaylığın yanında bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Stres ve depresyon… Her ikisi de modern çağın en yaygın hastalıkları. Sağlıklı bir uyku ise bu iki sorunun en iyi ilacı.

Silvercare / Gümüş… Kokuyu ve nemi önleyen, bulunduğu yerde bakterilerin oluşmasına ve barınmasına engel olan doğal anti bakteriyel maden, tarihin bilinen ilk antibiyotiği ve sihirli iyileştirme gücü…

Doğanın mucizevi dokunuşu
Yoğun tempo, stres ve yorgunluktan kaynaklanan uyku sorunlarının çözümü için Dr.Otto`nun uyku teknolojisine taşıdığı mucize bitki Aloevera ile hayat bulan bu yenilikçi çözüm, rahatlatıcı etkisi ile derin, dinlendirici ve sağlıklı bir uyku vaad ediyor. Sağlıklı uyku için doğal bir çözüm olan Aloevera bitkisi; enzim, vitamin, mineral, yağ ve amino asit gibi içerdiği 160 önemli biyolojik madde sayesinde uyku problemlerinin minimuma indirilmesine yardımcı oluyor. Deri üzerinde bıraktığı serinletici etki ile Aloevera yatak kumaşı ferahlık içinde kısa sürede uyumayı sağlayan bir uyku seçeneğidir. Ayrıca hücrelerin büyümesini düzenleyici ve ölü hücrelerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan Aloevera üretimi sırasında uygulanan apre işlemlerinden dolayı eşsiz bir yumuşaklık sunuyor.

Ortopedik Yatak Ne Demektir?

Vücudumuzun da ortopedik bir şekli var, (yukarıda vücudumuzun ortopedik yapısını anlattım) vücudumuzun bu yapısının şeklini alan yatağa ortopedik yatak denir. Yani vücudumuzun şeklini alan, girintili çıkıntılı ve boşlukları dolduran yatağa ortopedik yatak denir.  Bu şu anlama geliyor, ortopedik yatak, yaylı yatakta olabilir, visco yatakta olabilir, lateks yatakta olabilir.

 

Ortopedik Yatak Nasıl Olmalıdır?

Burada önemli olan, yatağın üst katmanı vücudun şeklini alacak ve bütün boşlukları dolduracak. Alt katman ise orta sertlikte olup vücudumuzu destekleyecek, yatak ne çok yumuşak olup içine gömüleceğiz, ne de çok sert olup üstünde kalacağız. Yatağa yattığımızda hafif sert gibi ama esneyecek kadar da yumuşak olacak.

 

Uykunun Hayatımızda ki Önemi!

Uyku, beyin ve bedenin dinlenme haline geçtiği, vücudun kendini yenileyip onardığı bir süreçtir. Vücut uyku esnasında dinlenir, tazelenir, yenilenir ve vücut denen mükemmel mekanizmamız kendini onarır ve tamir eder.

Tabiri caizse belirtilen saatler içerisinde uyuyan (doğru yatak’ta) bir insan resmen resetlenir. Günümüzü, enerji dolu ve verimli

geçirebilmemiz için geceleri 7 ile 8 saatlik dinlendirici bir uyku süreci geçirmemiz gerekiyor.

 

Visco Yatak Nedir?

Visco, dokunduğumuzda ya da yattığımızda vücudumuzun şeklini alan akıllı süngerin ismidir.

Kan dolaşımı rahatlatan, vücudun şekline tam uyum sağlayan, bel boyun ve sırt ağrılarına karşı oldukça etkili olan visco yatak bütün bunların yanında uyku esnasında gerçekleşen dönme hareketlerini de azaltır.

Viscoyu Yataklarımızda 3 Şekilde kullanmaktayız.

1.Şekil Soft sünger ve özel visco süngerden oluşur.

2.Şekil Spring Yay Teknolojisi ve Özel Visco (5 cm veya 7 cm)

3.Şekil Pocket Yay ve Özel Visco (5 cm veya 7 cm)

Tamamı Visco olan yatak yoktur, Visco yapısı gereği altında bulunan malzemenin şeklini alır,

 

Lateks Yatak Nedir?

Lateks, kauçuk ağacının yanı sıra doğada bulunan birçok bitkinin salgıladığı, hava ile karşılaştığında katılaşan bir bitki özütüdür. Belirli işlemlerden sonra köpüğe dönüştürüldüğü için esnek ve darbe emicidir. Kas yapısı üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. Çiftler için idealdir çünkü hareketli bağımsız bloklar sayesinde birbirinizin yatakta dönmesinden rahatsız olmadan uyuyabilirsiniz.

Doğal bir malzeme olduğu için teri kolayca emer. Yapısında bulunan hava kanalları doğal klima işlevi görür. Koku ve mantar oluşmasını önler. Mikrop ve akarların oluşumunu engeller. Doğal malzeme Lateks ile üretilen yaylı ya da yaysız yatak modellerimizden kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Lateks yataklarımızla sağlıklı ve konforlu bir uyku ortamı oluşturmak elinizde…